Ruletka amerykańska.

Ruletka - Zasady gry - Strategie - Historia - Ruletka amerykańska - Ruletka europejska


Ruletka przez wielu graczy nazywana jest "królową kasyn", ponieważ jest grą, w którą gra najwięcej graczy, oraz dostarcza najwięcej emocji. Ruletka każdemu kojarzy się z dużymi pieniędzmi, wyższą sferą, sukniami balowymi, oraz innymi elementami, które jedynie przyciągają graczy. Charakterystyczną ikoną ruletki może być James Bond, osoba, która prawie w każdym filmie znajduje czas na chwilę gry w ruletkę. Ruletka jest najpopularniejszą hazardową grą, dlatego też nie może jej zabraknąć w żadnym szanującym się kasynie.

reklama

Dlatego, że ruletka wiąże się z dużą adrenaliną, niewyobrażalnym ryzykiem w połączeniu z prostymi zasadami, ruletka zyskała miliony zwolenników, którzy po pierwszym posmakowaniu tej gry zawsze później powracają do stołu ruletki przy każdej sposobności. Ruletka jest grą, dla ludzi energicznych, żywiołowych oraz o mocnych nerwach. Ruletkę także można nazwać grą czystej szansy, między innymi, dlatego, że gramy zawsze przeciwko urządzeniu, które zawsze losuje przypadkowe liczby. Zasady amerykańskiej ruletki są dość podobne do zasad europejskiej. Jedną z różnic występującymi pomiędzy europejską a amerykańską ruletką, jest przede wszystkim fakt, że amerykańska ruletka zawiera 37 pól ponumerowanych od 0 do 36.

reklama

Koło podzielone jest na trzy kolory: kolor zielony zawiera liczbę 0, 18 numerów oznaczonych jest kolorem czerwonym, natomiast kolejne 18 kolorów oznaczone jest kolorem czarnym. Układ cyfr na kole ruletki jest zawsze taki sam, w kolejności szereg liczb jest uporządkowany w kolejności: 0, 00, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25, 17, 34, 6, 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10, 5, 24, 16, 33, 1, 20, 14, 31, 9, 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26. Zakłady podobnie jak w wersji europejskiej można zakładać na dowolną ilość numerów oraz ich kombinacji, na tuziny czy kolumny. Innym podziałem może być podział ze względu na szanse proste, czyli: czerwone i czarne, parzyste oraz nieparzyste, oraz wysokie i niskie. W grze każdy gracz może posługiwać się żetonami innego koloru. Kulka zawsze kręci się w kierunku przeciwnym do ruchu koła. Istnieje również określony sposób wypłacania wygranych. Zawsze każdy gracz, który podchodzi do stołu z ruletką marzy o wygranej, dlatego też powstało bardzo dużo sposobów na wygraną, które jednak w praktyce nie do końca przynoszą wygraną. Przykładem takich metod może być: prawo wyrównań, prawo odchyleń, prawo tworzenie figur, prawo tworzenia serii, czy prawo 66%.