Zasady ruletki, ruletka.

Ruletka - Zasady gry - Strategie - Historia - Ruletka amerykańska - Ruletka europejska


Ruletka jest jedną z wielu gier hazardowych, którą charakteryzuje prostota zasad i reguł, dlatego też wielu amatorów hazardu tak chętnie sięga właśnie po ruletkę. Ruletka musi posiadać odpowiednie, koło, które z zależności od wersji europejskiej lub amerykańskiej może mieć 37 lub 38 pooddzielanych od siebie pól. Każdy gracz, który gra w kasynie ma możliwość zawierania zakładów, oprócz standardowych zakładów na numery, które są widoczne na kole ma możliwość zawierania zakładów zewnętrznych. Rozgrywka w ruletkę zapoczątkowuje rzut kulki na kręcące się koło ruletki. Kręcić kołem może jedynie krupier, który jest za to odpowiedzialny, jak i za wypłacanie wygranych. Osobą, która wygra, jest gracz, który obstawi dobrze jedno z ponumerowanych pól, lub jeden z przedziałów z liczbami w którym zatrzyma się rzucona kulka.

reklama

W grze tej jedynym czynnikiem wpływającym na wygraną jest szczęście i umiejętność przewidywania. Gracz ma bardzo duży wybór pól do obstawiania, a także zakładów zewnętrznych, co powoduje, że gra w ruletkę jest bardzo ekscytująca. Jednym z podstawowych rodzajów zakładów, obstawianych przez gracza są zakłady wewnętrzne, czyli obstawianie numerów pól. Gracze ruletki maja dość duże pole do popisu, ponieważ można obstawiać na kilka numerów. Przykładem na zawarcie zakładu może być "straight up", który wiąże się z obstawieniem pojedynczego numeru na kole. Innym sposobem zawarcia zakładów wewnętrznych jest "split", który umożliwia zawarcie zakładów na dwa sąsiednie numery.

reklama

Istnieje jeszcze bardzo dużo sposobów zawierania zakładów, kolejnym typowym sposobem w ruletce jest zawieranie zakładów na numery parzyste, lub nieparzyste, w tym zakładzie, gracz ma tylko dwie możliwości, dlatego też ryzyko przegranej, lub ewentualnej wygranej nie jest zbyt duże, gracz może jedynie liczyć na swoją intuicje, która może go doprowadzić albo do wygranej, albo do przegranej. Istnieje także możliwość zawarcia zakłady na szereg liczb, na przykład od 1 do 18, lub też od 19 do 36, są to tak zwane zakłady typu height oraz low, jednak, gdy gracz postawi swój zakład na zero, wtedy nie doprowadzi go to zagranie do wygranej. Jedynym udogodnieniem dla gracza w ruletkę, jest możliwość obstawiania zakładów przez graczy w trakcie kręcenia się koła, jednak tylko i wyłącznie do wypowiedzenie przez krupiera słów " koniec obstawiania" następuje to w chwili, gdy kulka zaczyna już zwalniać i zaczyna opadać w kierunku kręcącego się koła. Aby sprawdzić możliwość ewentualnej wygranej powstała nawet specjalna dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem niektórych aspektów gry ruletki. Nazwa tej nauki nosi nazwę Balistyka, oraz posiada coraz to większe grono zainteresowanych nią osób, często graczy ruletki. Miejsce do gry w ruletkę jest specjalnie przystosowane, składa się ono z koła oraz tarczy. Do gry potrzebny jest przynajmniej jeden gracz, jednak najwięcej może ich być ośmiu.