Historia Pokera.

Poker jest grą, która pozwala na dobrą rozrywkę, równocześnie umożliwiając wysokie wygrane - nie jedna osoba, uważana jeszcze za początkującą, wzbogaciła się nieźle grając w pokera.
Skąd wzięło się to wszystko? Badacze tego, skąd pochodzi poker, dopatrują się dwóch tez - pierwsza mówi, że grywano w niego w Chinach, około 900 roku naszej ery. Druga zakłada, że pierwszymi graczami w pokera były osoby, które pływały na statkach kursujących po Missisipi, kilkaset lat później. Być może ta kwestia nie zostanie nigdy rozstrzygnięta - brak nam większej ilości źródeł i konkretnych dowodów, istnieje przecież też szansa, że początków pokera można dopatrywać się zupełnie gdzie indziej. Tak czy inaczej, gra ta jest jedną z najstarszych gier karcianych, jakie w danej chwili dostępne są na świecie, i pomimo swojego wieku wciąż jest niezwykle popularny.

reklama

Przełomu w usystematyzowaniu zasad pokera dokonał ambasador Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii, który pewnego dnia określił usystematyzowane zasady gry w pokera, tym samym pozwalając na ujednolicenie gry we wszystkich krajach. Od roku 1967 w kasynach Las Vegas pojawił się poker, konkretniej odmiana Texas Holdem, i od tej właśnie pory zaczął on zyskiwać coraz większą i większą popularność.

reklama

Poker na przestrzeni lat zmieniał się diametralnie, powstawały i wciąż powstają nowe odmiany tej gry - zaczynając od najstarszych i najpopularniejszych, jakimi są Texas Holdem i Omaha, w których mamy do czynienia z kartami wspólnymi, poprzez odmiany typu 'stud', w których występują karty odkryte, ale własne. Można także spotkać się z pokerami, w których naszym zadaniem jest ułożyć układ o jak najniższej wartości - na przykład A-7 Draw. Jednym słowem, odmian pokera stale przybywa, i nic nie zapowiada końca tego procesu. Niektóre stają się modna na chwile, inne na dłużej goszczą w kasynach.