Historia pokera 5 Card Stud.

5 Card Stud - Zasady gry - Strategie - Historia


Historia gry 5 card stud jest niektórym dobrze znana innym mniej. Jest to najstarszy rodzaj pokera stud. Teraz pytanie skąd się wywodzi , a otóż w połowie XIX wieku podczas wojny amerykańskiej powstała ta gra. Ludzie zaczynają się nią interesować, zyskiwała na sławie. Nie mniej jednak wzrastało także zainteresowania na inne gry, które także w szybkim tempie się pojawiały i robiły furorę. Przede wszystkim sławę zaczęła zyskać Texas Hold'em, a także Seven Card stud zyskał na znaczeniu.

reklama

Jednak niegdyś jeszcze i grano w 5 card stud choć coraz to mniej. Aż w roku 1974 ostatni raz zagrano w tę grę na WSOP. Nie mniej jednak grę te można spotkać, raczej bardziej w prywatnych rozgrywkach, niż w kasynach. Ludzie lubiący w nią grać pozostają dalej jej fanami, dla niektórych to szok, iż wyszła ona z mody. Na jej miejsce powchodziły coraz to nowsze gry. Pokerem 5 Card Stud bardzo zainteresowano się w wieku XX i XXI kiedy to zaczęto intensywniej oglądać telewizję, spotykać się z przyjaciółmi, wtedy to także zaczęto czytać o zasadach gry w pokera. W wieku XXI to szybki rozwój internetu sprawił, że poker 5 card stud zaczął zyskiwać nowych amatorów, głównie przez wirtualny świat gdzie jest mnóstwo gier karcianych w tym poker five card stud. Ludzie zaczęli w niego grać wirtualnie, co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania grą 5 Card Stud Poker. Także filmy gdzie pokazany jest poker do dziś intrygują i zachęcają do spróbowania zagrania w pokera.

reklama

W internecie jest mnóstwo takich gier online, każdy może spróbować. Także odbywają się turniej pokerzystów, które każdy może oglądać w telewizji. Jak widać historia pokera się zmienia, na początku było nim duże zainteresowanie, był jedynym rodzajem , jednak potem zaczęto wymyślać coraz to nowsze, które jeszcze bardziej ciekawiły i ludzie bardziej się nimi zaciekawiali,aż do momentu kiedy na jakiś okres czasu zapomnieli o pokerze five card stud, potem jednak teraz w wieku XXI został on przypomniany i zyskał popularność, wiele osób w niego gra. Wprawdzie poprzez internet choć można powiedzieć ze jest to dla niektórych dobre, nie każdy przecież od razu chce stawiać pieniądze, być może boi się, nie chce, a tutaj w grze online jest świat wirtualny, w którym może się nieźle zabawić nic nie tracąc. Można powiedzieć ze jest to praktykowanie przed prawdziwym zagraniem. Ludzie lubią wszelakie rodzaje pokera iż jest to sposób rozrywki a także ma w sobie nieco ryzyka co, wprawia o dreszcz emocji, i każdy kto to lubi , przy tym się relaksuje choć inni mogą powiedzieć ze się boją.