Strategie pokera 5 Card Stud.

5 Card Stud - Zasady gry - Strategie - Historia


5 card stud jest rodzajem gry w karty dobrze niektórym znaną. To rodzaj pokera, w którego można szybko nauczyć się grac. Łatwo jest opanować, technikę gry, a potem tylko czekać wysokich rezultatów. Najważniejsze jest w tym to iż każdy uczestnik chcą dołączyć się do gry musi wnieść zakład początkowy tak zwany ante, jeszcze przed otrzymaniem pierwszej karty. Gra ma cztery licytacje oprócz tej początkowej. Uczestnik otrzymuje dwie karty jedna odwrócona a, która mówi o wielkości kart i druga zakrytą. Pierwsza runda polega na tym iż osoba , której karta jest najniższa musi wnieść wpłatę niższa o połowę niż ta wcześniejsza. Ten zakład jest obowiązkowy i gracz musi go wpłacić. Karty według najwyższych kolorów to piki, kiery następnie karo i trefle.

reklama

Pierwszeństwo w licytacji czyli tym samym zaczyna najwyższy układ kart. Jeśli jednak są one takie same, to osoba siedząca na lewo od krupiera zaczyna licytacje. Krupier inaczej tez w tej grze nazywany dealerem musi poinformować, wraz z początkiem licytacji które gracz ja zaczyna, aby nie miało to większych wątpliwości, i odbywało się poprawnie. W tej grze można podbijać i podbijać, wykonuje się podczas kiedy trwają dwie pierwsze licytacje, po każdej licytacji gracz otrzymuje kolejną kartę, po kolejnych czterech licytacjach i dostawaniu zakrytych i odkrytych kart w ostatniej rundzie są pokazywane one i gracze porównują które układ kart jest najsilniejszy bowiem ten wygrywa.

reklama

Wygraną jest wszystko to zostało wystawione do licytacji, oraz także ante- czyli stawka na wejście płacona przez każdego. Mało kiedy zdarza się tak aby był remis, gdyż wielkim przypadkiem musiało by być aby ułożenie pięciu kart było takie same u dwóch graczy, najczęściej się to nie zdarza. Gra ta jest zupełnie nie zależna od nas, my nic nie decydujemy, zależy to wszystko od kart, jakie się nam ułożą. Czyli największe znaczenie ma tu szczęście, i jeśli je ktoś ma może wygrać. Nie mniej jednak, wiele osób zaciekawia ten sposób gry w karty, jest on bardzo podobny do pokera 7 card stud, a już bardziej rożny od 5 card drawn. Jednak wszystkie są bardzo ciekawi i każdy może w nie grac, kto ma jakieś pieniądze an wejście, które są niezbędne. W tej grze nie musimy wszystkiego logicznie ustawiać, planować, tutaj główną rolę gra szczęście i to ono wszystko ustawia, jest scenarzystą, my możemy tylko jedynie czekać , i sprawdzać, czy los nam sprzyja, bądź zawieść się kiedy przegramy. Niewątpliwie gra ta może się znudzić, kiedy będziemy kilka razy pod rząd w nią grali.