Zasady 5 Card Stud Poker.

5 Card Stud - Zasady gry - Strategie - Historia


W grze jaką jest 5 card stud poker zasady gry są identyczne, jak we wszystkich grach typu stud, nie ma po prostu żadnej widocznej różnicy. Każdy, kto chce zagrać w tę właśnie grę jest zobowiązany zapłacić ustalona kwotę początkową, wszystko pop to, by zacząć rozgrywkę. Ta kwota nosi nazwę ante. W tym momencie, kiedy każdy, kto chce zagrać umieści swoją kwotę do puli, która już od zawsze leży w środku będzie mógł zagrać w tę grę.

reklama

Kiedy nastąpi pierwsza z rund licytacji każdy z graczy będzie mógł otrzymać dwie karty zakryte, a także jedną odkrytą. Następnie kolejną z rundy licytacji będzie mógł rozpocząć gracz, który posiada najniższą z kart. Więc wszystkie te zasady, które są tutaj podane będą się już utrzymywać do końca każdej rozgrywki, a także niezmienne podczas każdej licytacji. Kiedy pierwsza runda licytacji dobiegnie końcowi będzie mogła zacząć się pierwsza runda, przed którą każdy z grających zawodników otrzyma kartę odkrytą, która zwie się fourth street. Znowu ustala się, który z graczy otrzymał najniższą kartę, wówczas ta osoba będzie mogła rozpocząć licytację, zupełnie tal , jak było to podczas pierwszej z licytacji. Kartę, którą otrzymuje każdy zawodnik można nazwać fifth street i jest kartą, którą widzą wszyscy, czyli kartą odkrytą.

reklama

Właśnie w tym momencie może nastąpić koniec danej rozgrywki, bo sprawdza się karty jakie mają wszyscy zawodnicy, a takle ustala się, który z graczy ma karty o tym już najlepszym układzie. Ten, kto ma najlepszy układa kart naturalnie zostaje zwycięzcą i zbiera całą pulę, która leży na środku stołu, która jest uzbierana podczas wszystkich licytacji, a także pulę zwaną ante. Co się dzieje, w takim wypadku, kiedy jest remis? Może się tak zdarzyć, że dwóch graczy ma podobne układy i trudno jest ustalić, który posiada wyższy, wtedy jest to sytuacja, w której dwóch z nich dzieli się pulą. Nie ma innej możliwości. Jednak, to , że dwóch graczy będzie miało taki sam układ jest naprawdę rzadkością. Dużo częściej takie sytuacje są możliwie w grze poker Omaha, bądź Texas holdem. Bardzo trudno jest dostać cały układ składający się z pięciu kart, niż właśnie układ który się składa z dwóch kart. Więc takiej możliwości remisu nie należy się spodziewać zbyt często. Można powiedzieć, że gra 5 card stud jest zaliczana do gier prostszych, tych, które nie wywołują u nas dreszczyku emocji, jednak wszystko zależy od nas i od naszej gry. Najbardziej trafnym określeniem tej gry jest epitety szczęście, gdyż to od niego zależy jaki układ dostaniemy, więc taki typ gry może szybko się nam znudzić.