Card Stud Poker

7 Card Stud - Zasady gry - Strategie - Historia


7 Card Stud to gra bardzo wciągająca i zdecydowanie polecana umysłom analitycznym. Głównym bowiem zadaniem gracza grającego w 7 Card Stud jest analizowanie sytuacji między graczami z danych, jakie może zdobyć. A zdobyć może ich łatwo bardzo dużo.

reklama

Nazwa 7 Card Stud wzięła się stąd, iż poker ten jest grą, w której każdy z graczy ma siedem kart. Nie ma kart wspólnych, każdy gracz ma jedynie swoje karty, jednakże cztery karty z siedmiu, którymi dysponuje każdy gracz muszą leżeć odkryte na stole. Zatem cztery nasze karty znane są innym graczom, tak samo jak my znamy karty leżące na stole innych graczy. Warto tutaj zauważyć, że nie tylko możemy szacować, jak silne układy ten gracz może planować stworzyć, i często są to dość dokładne szacunki - w końcu musi użyć co najmniej dwóch z czterech odkrytych kart, czyli połowy. Nasze możliwości nie ograniczają się jedynie do szacowania prawdopodobieństwa tego, że nasz układ będzie najsilniejszy, ale też możemy łatwo wyszukać, czy karta, na którą czekamy i liczymy nie znajduje się już n stole, a zatem nasze szanse by ją otrzymać spadają do zera.

reklama

Przebieg gry w 7 Card Stud jest bardzo prosty - wszystko rozpoczyna tak zwane 'ante', czyli wrzucenie przez wszystkich graczy odpowiedniej kwoty na wejście. Wówczas gracze otrzymują trzy karty, z czego dwie są zakryte, a jedna odkryta. Ten z graczy, który ma najniższą kartę odkrytą rozpoczyna kolejną rundę licytacji, po której gracze otrzymują jeszcze jedną kartę odkrytą - teraz licytację zaczyna gracz, którego karty odkryte mają najwyższą wartość, i tak będzie to wyglądało już do końca rozgrywek. Na końcu gracze otrzymują ostatnią kartę zakrytą, i wówczas następuje rozstrzygnięcie, który z nich ułożył najlepszy układ - do tego właśnie trafia cała pula zgromadzona podczas kolejnych rund licytacji.