Historia 7 Card Stud Poker.

7 Card Stud - Zasady gry - Strategie - Historia


Można powiedzieć naprawdę dużo o historii pokera, gdyż na ten temat mamy naprawdę bardzo dużo różnego rodzaju książek, które mają w sobie wszystko co dotyczy początków tejże gry. Jednak są zawarte tam nie tylko same fakty i prawdziwe wydarzenia, które dotyczą pokera, ale także wszystkie mity i wiele legend, w które możemy, lub nie uwierzyć. Jednak naprawdę bardzo trudno jest powiedzieć, które z opisywanych historycznych wydarzeń są prawdą , w którą można uwierzyć. Najbardziej popularną hipotezą jest, że początki pokera sięgają roku 969 roku i powstał on właśnie w Chinach, jak i wiele innych gier kasynowych.

reklama

Bardzo wiele podobnych gier datuje się także na powstanie w europejskich miastach takich jak Włochy, a także Francja już w XVI wieku. Były niezwykłe podobne, jak 7 card stud. Bardzo możliwe jest właśnie, ze grywano sobie w takie gry do których były niezbędne karty, jednak robili to nie tylko chłopi, ale wszystkie klasy warstw społecznych, więc również warstwa wyższa, czyli arystokracja. Tak naprawdę 7 card stud, a właściwie jego rozwiniecie do znanej nam dzisiaj formy nastąpiło wiele wieków później. Można nawet stwierdzić, że powstał w czasach "dzikiego zachodu" w Stanach Zjednoczonych . Można było w nią grywać praktycznie wszędzie bez żadnych barier, nie trzeba nawet było udawać się w poszukiwania odpowiedniego miejsca, aby można w nią było sobie zagrać.

reklama

W każdym z kasyn umożliwiano rozgrywkę w 7 Card Stud. Dodatkowo nie tylko grywano w kasynach, ale także w różnego rodzaju barach. Możliwe, że właśnie dlatego, że na jej podstawie rozwijały coraz to nowsze odmiany, które były bardzo fascynujące i wciągające. Gra 7 card stud znacznie bardziej zrewolucjonizowała , niż jej pierwotne wersje. Jest o wiele bardziej nowsza i znacznie bardziej rozwinięta. Jest to naturalne, że musiała się troszkę zmienić, gdyż w tamtą grano tuż przed drugą wojną światową. Dodatkowo bardzo przyczyniło się do jej popularności Las Vegas, w którym to powstawały pierwsze kasyna. Także dzięki temu, ze to właśnie 7 card stud był gra ogólnodostępną, nawet , kiedy pojawiły się także inne gry, to nadal 7 card stud był bardzo popularny, nie można o tym zapominać. Także do dziś jest grą bardzo popularną i niemal kultową.