Zasady 7 Card Stud Poker.

7 Card Stud - Zasady gry - Strategie - Historia


Gra jaką jest właśnie seven card stud może się wydawać bardzo skomplikowaną odmianą pokera, bardziej niż na przykład Texas holdem poker, albo nawet poker Omaha, jednak rzeczywistość jest troszeczkę inna. Można powiedzieć nawet, że to tylko takie pozory. Gra ta nie jest aż tak bardzo trudna. Jednak jest całkiem różna od innych i to właśnie może być przyczyną naszych lęków i obaw. Ta gra rozpoczyna się od tego, że każdy z graczy wkłada określoną kwotę na pulę, która znajduje się w środku stolika kasynowego. Ta pula jest zwana ante, a także jest ona ściśle określona w każdym kasynie internetowym.

reklama

Po tym wkładzie każdy uczestnik gry dostaje dwie karty, które to są zakryte, a także jedną z kart , która jest odkryta, czyli po prostu widoczna dla innych uczestników. Tę kartę widzą pozostali i mogą oni ocenić, czy jest silna, a także, czy dany przeciwnik może im w jakiś sposób zagrozić. Po tym rozdaniu ocenia się, który z zawodników otrzymał kartę o najniższej wartości i to właśnie ta osoba musi koniecznie rozpocząć daną licytację. Jest to tak zwana pierwsza runda licytacji. Po tej rundzie każdy z grających otrzymuje z powrotem kolejną z kart odkrytych, ale tym razem licytację rozpoczyna gracz, który to posiada jak największą kartę odkrytą. Wszyte kie licytacje biegną tak jak wskazówki zegara, czyli są określone ścisłym czasem .

reklama

Po tej kolejnej rund może być kontynuowane kolejne z rozdań, w którym to każdy uczestnik dostaje znów kartę odkrytą, która możemy nazwać 6th street. Tym razem gracz , który znów ma najwyższą kartę odkrytą rozpoczyna licytację, dodatkowo gracze dostają kolejną kartę, która jest już zakryta, czyli niewidoczna dla pozostałych graczy. Właśnie ta runda kończy całą rozgrywkę, a także może nastąpić rozstrzygnięcie, czyli określenie, który z zawodników ma najwyższy układ, a co za tym idzie będzie mógł zgarnąć całą pulę. Polega to przede wszystkim na tym, że każdy gracz pokazuje swoje karty w określonej już wcześniej kolejności. Układ najlepszych pięciu kart decyduje praktycznie o wszystkim, czy staniemy się bankrutami, czy raczej może milionerami. Istnieje także przypadek, że dwóch graczy ma takie same układy i nie można określić, który z nich ma większy, wtedy cała pula jest dzielona na dwa. Jednak takie zjawisko występuje naprawdę bardzo rzadko, więc nie należy obawiać się podziałów. Mimo, że wydawać by się mogło, że ta gra jest bardzo skomplikowana, to jednak jest ona bardzo prosta i naprawdę budzie wiele emocji, a zasady gry w 7 Card Stud Poker jak widać nie będą sprawiały wielu problemów nawet niewprawionym amatorom pokera.