Poker Omaha online.

Omaha - Zasady gry - Strategie - Historia


Omaha to nazwa, którą niezwykle często spotyka się w Internecie, wśród migających na różne kolory reklam i bannerów zachęcających do odwiedzenia kolejnego nowo powstałego kasyna internetowego. Obok Texas Holdem Omaha to najpopularniejsza odmiana pokera, co więcej od opisywanego już Texas Holdem różni się praktycznie niewiele.

reklama

W pokerze Omaha mamy do dyspozycji nie dwie, lecz cztery karty własne, i analogicznie jak w Texas Holdem pięć kart wspólnych, odkrytych, rozdawanych w tej samej kolejności i tak samo się nazywających - trzykartowy flop, turn i w końcu river. Przed rozdaniem każdej karty następuje runda licytacji, każdy z graczy wrzuca wówczas do puli odpowiednią kwotę - daną stawkę, stawkę większą niż poprzednia - nazywane jest to podbiciem, lub ewentualnie nie dokłada do puli ani grosza i pasuje. Warto wspomnieć, że w Omaha Poker gracze mają jeszcze jedną rundę licytacji - jest ona obowiązkowa jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki, i każdy, kto chce w danym rozdaniu wziąć udział musi zastosować się do tych reguł. Licytacja ta przebiega tak, że gracz siedzący po lewej stronie od rozdającego musi wnieść do puli połowę małego zakładu - mały i duży zakład to kwoty określane przed grą, bardzo często umieszczane w tytułach pokoi czy stołów w kasynach. Po tym jak te właśnie grający wniesie do puli połowę małego zakładu, każdy następny gracz, idąc zgodnie ze wskazówkami zegara, musi wnieść pełny mały zakład. Dopiero wówczas następuje rozdanie kart i kolejne rundy licytacji.

reklama

Coś, co jest niezwykle pomocną rzeczą przy grze w Omaha, i co zachęca równocześnie wielu graczy do rozpoczynania swojej przygody z pokerem właśnie od Omaha, to fakt, że duża część kasyn internetowych umożliwia coś takiego jak pokazanie aktualnie najmocniejszej ręki, czyli najlepszego na dany moment układu, jaki możemy stworzyć. Początkujący gracze często mają problemy, by szybko oszacować, czy warto grać dalej, czy lepiej spasować. Omaha jest idealna nie tylko dla początkujących, gwarantuje zarówno emocje, jak i wygrane!