Zasady gry w Omaha poker.

Omaha - Zasady gry - Strategie - Historia


Można powiedzieć, że każda z gier kasynowych ma jakieś konkretne zasady gry, których należy się trzymać rozpoczynając grę, kiedy liczymy na wygraną. Tak jest też właśnie z pokerem Omaha. Jednak bardzo mało różni się ona od innych gier hazardowych. Przede wszystkim rozpoczyna się ją identycznie jak inne rozgrywki hazardowe. Czyli gracz, który siedzi po lewej stronie od gracza, który rozdaje, na samym początku wnosi do danej puli połowę małego zakładu, ta osoba, która siedzi po lewej stronie tego gracza musi włożyć już cały mały zakład. W tym momencie cała gra rozpoczyna się, po takim małym, wstępie.

reklama

Potem każdy z graczy dostaje po cztery karty własne, których nie widzą inni gracze, bo są one zakryte, znają je tylko gracze, którzy te karty otrzymali, bo maja do nich wgląd. Następuje kolej licytacji. Kto ją rozpoczyna? Musi rozpocząć taką właśnie licytację osoba, która siedzi po lewej stronie osoby, która wniosła do danej puli cały mały zakład. Kiedy jest pierwsza runda licytacji, każdy z graczy ma wiele możliwości, czyli może wejść, podbić stawkę, bądź po prostu spasować, czyli nie chcieć już dalej grać. Do tej pierwszej licytacji przystępują wszyscy gracze, którzy siedzą przy stole. Pop pierwszej rundzie odkrywa się flopa, są to trzy z pięciu kart odkrytych. Kiedy ta czynność już nastąpi przychodzi pora na dalszą grę, czyli drugą rundę licytacji, a potem już tylko pozostaje nam odkrycie kolejnej z pięciu kart odkrytych, czyli czwartej karty. Niektórzy nazywają tę kartę "turn". Kiedy skończy się właśnie ta czynność cały "rytuał" powtarza się, a także gracze odkrywają następną piątą kartę z pięciu odkrytych, jest to karta ostatnia, która w języku hazardzisty nazywa się River.

reklama

Po skończeniu tych wszystkich czynności po kolei następuje okres, kiedy gra rozstrzyga się, czyli wyłaniamy zwycięzcę danej rozgrywki. Każdy z graczy, którzy biorą udział w potyczce musi ocenić swoje karty, a także jaki stworzyłby najlepszy układ ze swoich kart i trzech kart odkrytych. Wszystkie te zasady gry muszą być przede wszystkim przestrzegane, a także robione w sposób chronologiczny, czyli od początku do końca tak jak jest opisane, w innym wypadku może to zmienić bieg gry i dalsze losy któregoś z graczy. Te zasady nie należą do najtrudniejszych, można nawet by rzec, że są naprawdę bardzo łatwe i każdy może się ich bardzo szybko nauczyć. Szczególnie jeśli zna się zasady gry w Texas Holdem. Nauczenie się w takim wypadku zasad w pokera Omaha nie będzie stanowiło żadnego problemu.