Texas Holdem Poker online.

texas Holdem - Zasady gry - Strategie - Historia


Jedną z odmian pokera jest Texas Holdem - bez wątpienia najpopularniejszy spośród wszystkich dostępnych w kasynach na całym świecie. Grać równocześnie może dwie do dziesięciu osób. W skrócie zasady Texas Holdem polegają na tym, że gracz dysponując pięcioma kartami wspólnymi, odkrytymi, które leżą na stole i dwiema kartami własnymi, zakrytymi dla innych graczy, ma za zadanie stworzyć jak najlepszy układ pięciokartowy.

reklama

Każdy z graczy najpierw otrzymuje dwie karty zakryte, następnie krupier rozdaje karty odkryte. Karty wspólne, odkryte rozdawane są w kolejnych rundach po licytacji, najpierw jest to flop, czyli trzy karty odkryte kładzione na stół równocześnie, po jednej z rund licytacji, następnie krupier odkrywa czwartą kartę wspólną zwaną turn, a na samym końcu tak zwany river - piątą kartę wspólną, widoczną dla wszystkich graczy. Po każdej rozdanej karcie następuje licytacja, w której gracze mogą albo wnieść zakład, albo podbić zakład już wniesiony, i tym samym zmusić innych graczy do wpłacenia większej kwoty lub też spasowania, albo ewentualnie sami spasować, czyli wycofać się z dalszej gry. Spasować każdy z graczy może w każdym momencie gry, nawet tuż przed tak zwanym 'showdown', czyli pokazaniem kart i sprawdzeniem, który z graczy ma wyższy układ.

reklama

Na tym właśnie kończy się rozgrywka w pokera Texas Holdem. Po zdecydowaniu, która osoba ma lepszy układ następuje rozstrzygnięcie i przyznanie puli temu właśnie zwycięzcy. Wtedy też button, czyli symbol oznaczający rozdającego przechodzi na innego gracza i ten zaczyna następne rozdanie. Tak pobieżnie można scharakteryzować Texas Holdem, i nawet jeśli brzmi nie do końca zachęcająco, to w praktyce jest bardzo fascynująca i ekscytująca.