Historia Texas Holdem Poker.

texas Holdem - Zasady gry - Strategie - Historia


Historia - poker Texas holdem należy do najstarszych, gdyż poker jest jedną z tych najdawniejszych gier w kasynie. Chodzi tu przede wszystkim o poker, a poker Texas holdem to odmiana, która należy do sztandarów pokera. Jednak bardzo trudno jest scharakteryzować właśnie tę grę, gdyż posiadamy bardzo mało tych istotnych faktów dotyczących jej. Nie wiadomo nawet dokładnie, kiedy i gdzie powstała, jednak przypuszcza się, że ok. 900 roku naszej ery. Odnaleziono karty do gry na zasadzie podobnej jak dziś w Chinach, dlatego tę państwo uważa się za przedstawicieli pokera w dawnych czasach. Zasady były niezwykle podobne do tych dzisiejszych.

reklama

Dodatkowo warto jest podkreślić, że te pierwsze talie do gry składały się wyłącznie z dwudziestu kart, w których skład wchodziły dziesiątki, walety, damy, króle i asy. Jednak przez dziesiątki lat wiele się w tym zmieniło i nastąpiły zmiany, które nadal ulegają ewolucjom. Można powiedzieć, że nic w pokerze nie ma jednego i niezmiennego, gdyż nie tylko przechodziły metamorfozy zasady gry, ale także i ilość kart, strategie. Musiało to trwać naprawdę wiele tysięcy lat, aż w końcu ta niezwykła gra stała się jedną z najbardziej szanowanych , popularnych i renomowanych gier na całym naszym świecie, nie tylko w kasynach realnych, ale także w tych wszystkich kasynach wirtualnych.

reklama

Texas Holdem Poker do dziś budzi wiele niezwykłych emocji i kontrowersji, być może dlatego, że ma swoich stałych graczy, jak i wciąż na nowo przybywających amatorów. Jednak był moment pewnego przełomu w historii pokera. Stało się to w Stanach Zjednoczonych, gdzie ambasador powiedział, że należy usystematyzować tę zasadę. Właśnie w tym momencie ta gra stała się popularna w kasynach i w rozgrywkach zaczęły brać udział tłumy ludzi. Narodziło się wiele odmian pokera, które do dziś dnia zmieniają się, tworzą się nowe, jednak to była rewolucja, gdyż ludzie zupełnie legalnie mogli grywać w pokera w kasynach i normalnie cieszyć się z tej pasji i przyjemności jaką daje texas holdem poker. Bardzo niedawno, bo w 1967 roku ta gra stała się popularna w pępku świata kasyn na świecie, czyli w Las Vegas, gdzie podbiła serca milionów graczy. Do dziś wybierają on i tę sztandarową grę, niż inne rozgrywki.