Strategie Texas Holdem Poker.

texas Holdem - Zasady gry - Strategie - Historia


Jeśli chcemy poznać wszystkie te strategie, które to są potrzebne, aby grać w Texas holdem poker, to należy brać przede wszystkim pod uwagę strategie należące do podstawowej gry w pokera, gdyż jest ona bardzo podobna, a praktycznie można nawet powiedzieć, że taka sama. Na samym początku musimy zwrócić uwagę na strategię naszych rąk. Każdy z zawodników dostanie karty, które są zakryte, a także chwilkę czasu na przemyślenie i ocenę, czy te kartu pozwolą mu wygrać, czy może z nimi iść dalej, a także czy z nimi i z kartami odkrytymi będzie mógł stworzyć naprawdę bardzo silny układ.

reklama

To jest podstawa w strategiach pokera . nie można myśleć, że być może nam się to powiedzie, czy się w jakiś sposób uda, lecz kiedy widzimy, że mamy złe karty, to najlepiej jest spasować od razu. Często łudząc się nadziejami, że flop będzie dla nas dobry, może się okazać że będzie również dobry dla naszych przeciwników, co okaże się naszą podstawą do przegranej. Jeśli w takim wypadku zalicytujemy mimo tego dalej, to może się okazać jedynie, że stracimy wszystkie pieniądze. Kolejną z zasad, której należałoby przestrzegać jest to, że warto być sobą i nie udawać kogoś innego.

reklama

Chodzi tu przede wszystkim o to, że niektórzy z graczy grają naprawdę bardzo agresywnie, a także bardzo ostro, czyli mogą więcej stracić, niż cokolwiek wygrać. Inni z kolei wolą być troszkę bardziej ostrożniejsi, wystosowani, a jednak konsekwentni w swych działaniach, takie zachowanie jest w tym wszystkim najlepsze. Każdy najlepiej, aby zachowywał się naturalnie, gdyż wymuszanie pewnych postępowań będzie bardzo szybko wychwycone przez innych graczy, a takie zdemaskowanie będzie dla nas mogło oznaczać, że szybko przegramy. Dodatkowo takiemu sztucznemu zachowaniu bardzo szybko zdarzają się różnego rodzaju pomyłki, złe zagrania, przez co szybko może zestresować się. Trzecie zasada opiera się na tym, aby nie bać się spasować kart, kiedy już widzimy, że nie uda nam się nic wygrać. Tym bardziej, że przez granie ze słabymi kartami, w przypadku, kiedy widzimy , że inni gracze mogą mieć lepsze może okazać się najgorszą rzeczą, jaką zrobimy, bo bardzo możliwe jest, że po prostu przegramy całą grę. Być może w kolejnej rozgrywce szczęście nam dopisze i uzyskamy karty, dzięki którym wygramy. Dodatkowo liczy się także blefowanie i pół blefowanie, jednak oznacza to, że musimy wyczuć tak naprawdę , kiedy chcemy zablefować, żeby nie okazało się, że nasz blef wyjdzie na jaw. Tak więc tę technikę trzeba przede wszystkim w sobie wyćwiczyć, tylko wtedy będzie ona skuteczna.