Zasady Texas Holdem Poker.

texas Holdem - Zasady gry - Strategie - Historia


Zasady Texas holdem poker nie należą do tych najtrudniejszych, jednak trzeba odrobiny skupienia, aby się ich nauczyć, a także wiele treningów. Więc należy zacząć od tego, że pierwszą niezmienną zasada jest fakt, że w pokera może grać od 2 do dziesięciu osób przy jednym stole kasynowym. Wszystkie te osoby, które biorą udział w grze dostają od rozdającego po dwie karty, widoczne tylko i wyłącznie dla siebie, nie mogą zostać ujawnione innym zawodnikom. Wszystkie te karty, których nie można nikomu pokazywać nazywają się kartami zakrytymi.

reklama

Po tym ich wydzieleniu gracze mogą rozpocząć pierwszą rundę licytowania się. Jeśli nie każdy z zawodników spasuje, co jest naprawdę bardzo rzadkim zjawiskiem, ale oczywiście wiadomo, że taka możliwość istnieje to na stół wykłada się tak zwane karty wspólne, a te pierwsze z nich trzech określa się mianem flopa. Wtedy każdy z graczy ma możliwość przez kilka sekund pomyśleć, czy dane karty są dla nich korzystne, czy nie, po tym czasie następuje następna runda licytacji, po niej odkrywa się kolejną kartę wspólną, zwie się ona turn. Z kolei po tym, cała sytuacja ulega powtórce, a przy następnej z licytacji cała pula gromadzi się na centralnym miejscu na stole i zwiększa się coraz bardziej.

reklama

Po tym wszystkim zostaje odkryta piąta karta, a także jest ona tą ostatnia z kart o terminie River. W tym momencie licytacja dobiega Pio raz ostatni, wówczas po tym zostają odkryte wszystkie z kart sprawdzone układy każdego z zawodników, którzy grają w danym starciu. Ta osoba, która to posiada najlepszy z układów kart zwycięża i wygrywa całą pulę, która leży na środku stołu. Trzeba przedtem znać, które układy są wartościowe, a które mniej. Może się zdarzyć taka sytuacja, że nawet dwoje graczy ma taki sam identyczny układ kart i nie da się rozstrzygnąć, który z nich powinien zwyciężyć. W tym momencie wygrywa dwóch zawodników i dzielą się całą pulą na dwoje, tak żeby było sprawiedliwie. Jeśli któryś z zawodników wygra tę partię, to cała gra musi zacząć się na nowo. Można powiedzieć z całym przekonaniem, że garnie w Texas holdem poker nie należy do najtrudniejszych rzeczy i każdy, kto bardzo będzie chciał zagrać zrobi to z wielką łatwością. Jednak wiadome jest, że od razu nasza gra nie może przynieść nam oczekiwanych rezultatów i szczególnie liczy się doświadczenie, czyli nabywanie umiejętności.