Handicap.

Idea zakładów typu handicap jest bardzo prosta, i aż zaskakująco trafna. Najlepiej znając ogólne zasady teoretyczne handicapów przedstawić je na jakimś przykładzie, co też za chwilkę zrobimy.

reklama

Handicap to rodzaj zakładu, który pozwala na typowanie zwycięstwa naszej ulubionej drużyny, mimo iż teoretycznie nie ma ona żadnych szans na wygraną, Odbywa się to w ten sposób, że drużynie słabszej przyznajemy jeden punkt więcej w ostatecznym rozrachunku (handicap +1), lub drużynie, która ewidentnie jest mocniejsza, odejmujemy jeden punkt (handicap -1).

reklama

Obrazując to na przykładzie, łatwo zobaczyć sens takiego typowania. Jeśli przyjmiemy, że drużyna pierwsza jest drużyną znacznie silniejszą, a druga słabszą, i mamy do czynienia z handicapem -1 to w momencie, w którym typujemy remis, wygrywamy gdy wynik meczu będzie 1:0 dla drużyny lepszej. Jeśli typowaliśmy zwycięstwo drużyny słabszej, wystarczy, że w danym meczu zremisują - od wyniku lepszej drużyny odejmie się jeden punkt i automatycznie podczas remisu kupon z obstawionym zwycięstwem drużyny słabszej wygrywa. Oto cały obraz i idea handicapu - warto spróbować, bowiem gwarantuje świetną zabawę!