Handicapy azjatycki.

Handicapy azjatyckie to rodzaj zakładów, o których można mówić dużo i praktycznie bez końca – temat jest bowiem aż tak obszerny. Handicapy azjatyckie charakteryzują się przede wszystkim tym, że do wyboru mamy tylko typy 1 lub 2, i wydawać by się mogło, że zmniejsza to znacznie nasze możliwości, jednak to tylko pozory. Kolejną cechą handicapów azjatyckich jest fakt, że kursy na obie drużyny są w miarę wyrównane – rzadko kiedy sięgają 1.90, zazwyczaj to znacznie niżej. W handicapach marże bukmacherów są niższe, dlatego możemy wygrać więcej stawiając podobny zakład jak w klasycznym obstawianiu. No i, jak na handicapy przystało – możemy wygrać nawet jeżeli drużyna, na którą stawialiśmy, przegra mecz.

reklama

Przejdźmy teraz do opisu poszczególnych handicapów:
1) handicap 0:0 – Draw-no-Bet – występuje on, jeśli w danym meczu nie ma konkretnego faworyta. Jest on prosty, typujemy zwycięzcę, jeśli jest remis dostajemy to, co postawiliśmy z powrotem, jeśli nasz typ przegra – my także przegrywamy.
2) Handicap 0:1/4 – handicap podwójny. Mówi o tym, że jeżeli stawiamy na drużynę, która ma wyższy kurs, to połowa stawki stawiana jest handicap 0, a połowa po -1/2. Oznacza to to, że zakład wygrywa, kiedy dana drużyna zwycięży. Jeśli zremisuje – połowa stawki jest zwracana, a połowa wygrywa. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku postawienia na drużynę słabą.
3) Handicap 0:1/2 – Jeśli stawiamy na drużynę, na którą jest niższy kurs, to gdy ta drużyna zwycięży, zwycięża cały zakład, jeśli przegra lub zremisuje – cały zakład przegrywa. Jeżeli zaś stawiamy na drużyną o wyższym kursie, to jeśli wygra lub zremisuje to cały nasz zakład wygrywa, a jeśli przegra to tylko wówczas nasz zakład przegrywa.
4) Handicap 0:3/4 – Stawiając na drużynę o niższym kursie, nasz zakład wygrywa jeśli ta zwycięży różnicą dwóch lub więcej bramek. Jeśli wygra różnicą jednej bramki, wygrywa pół zakładu, a pół jest zwracana, a jeśli drużyna zremisuje lub przegra – cały zakład przegrywa. Stawiając na drużynę, na którą jest wyższy kurs – jeśli drużyna zremisuje lub wygrywa to cały zakład wygrywa, jeśli przegra różnicą jednej bramki, to przegrywa pół zakładu, pół jest zwracane, a jeśli różnica bramek wyniesie 2 lub więcej to cały zakład przegrywa.

reklama

5) Handicap 0:1 – w tym handicapie stawiając na drużynę posiadającą niższy kurs, zwycięża cały zakład jeżeli ta drużyna wygra różnicą dwóch bramek lub więcej. Jeśli ta różnica wyniesie jedną bramkę to zwracana jest cała stawka, jeśli jest remis lub przegrana tej drużyny, to zakład przegrywa. Gdy obstawiamy drugą drużynę – podczas wygranej lub remisu zakład wygrywa. Podczas przegranej jedną bramką zwracana jest cała stawka, w razie wyższej przegranej cały zakład przegrywa.
6) Handicap 0:1 1 - Stawiając na drużynę, która ma niższy kurs, cały zakład wygrywa jedynie wtedy, gdy wygrana jest różnicą dwóch lub więcej bramek. Jeśli różnica bramek to jeden, to połowa stawki jest zwracana, pół przegrywa, całość przegrywa w razie remisu lub przegranej obstawianej drużyny.
7) Handicap 0:2 – Obstawiając drużynę potencjalnie mocniejszą, zakład wygrywa jeśli ta zwycięży różnicą trzech bramek, jeśli różnica wynosi dwie to stawka jest zwracana, w każdym innym przypadku cały zakład przegrywa. Gdy stawiamy na drużynę potencjalnie słabszą, zakład wygrywa gdy drużyna wygra, zremisuje, lub przegra różnicą jednej bramki. Jeśli różnica ilości bramek to dwa, to cała stawka jest zwracana, jeśli przegrana jest większą ilością niż dwie bramki, to cały zakład przegrywa.
Tak pokrótce rysuje się przegląd wszystkich najważniejszych handicapów azjatyckich – coraz popularniejszych, bo budzących większe emocje, i nie tak szablonowych jak pozostałe.