Klasyczne obstawianie zakładów sportowych.

Klasyczne obstawianie można opisać bardzo szybko i krótko i sprowadzić je do kilku symboli, mianowicie: 1, 2, 12, X, 1X, X2. Legenda ta jest bardzo prosta - mając w tabeli wypisane dwie drużyny, oznaczenie "1" mówi o tym, że typujemy wygraną pierwszej drużyny. Analogicznie "2" to zwycięstwo drużyny znajdującej się na drugiej pozycji w tabeli, "12" to zwycięstwo którejkolwiek z nich - czyli wykluczenie remisu, remis za to oznaczany jest symbolem "X".

reklama

I jak teraz pewnie łatwo się domyślić, "1X" oznaczał będzie wygraną pierwszej drużyny lub remis, "X2" to remis lub ewentualnie zwycięstwo drużyny drugiej. Te dwa ostatnie typy często określane są przez bukmacherów jako typy z podpórkami - wiadomo, że nasze szanse na zwycięstwo rosną, gdy typujemy więcej niż jedną możliwość. Proporcjonalnie maleją jednak stawki, czyli obstawiając zwycięstwo lub remis, możemy zyskać mniej niż typując sam remis, czy jedynie zwycięstwo danej drużyny.

reklama

Jakkolwiek klasyczne obstawianie znane jest wszystkim i dostępne w każdej sieci zakładów bukmacherskich, zawsze było popularne i będzie - najbardziej uniwersalne i równocześnie jedno z bardziej ekscytujących.